Makijaż ślubny

Makijaż ślubny jest jednym z trudniejszych do wykonania makijaży.

Powinien wyglądać dobrze w świetle dziennym, wieczorem w świetle sztucznym oraz na zdjęciach. Ponadto makijaż ślubny powinien wyglądać lekko, młodzieńczo i naturalnie, ale powinien być również bardzo trwały i wodoodporny.

Bardzo trudno jest samodzielnie wykonać makijaż ślubny spełniający powyższe warunki. Pomoc doświadczonej wizażystki czy charakteryzatorki jest podczas przygotowań ślubnych nieoceniona.

Wskazane i bardzo pomocne jest wcześniejsze profesjonalne przygotowanie cery pod względem pielęgnacji – wygładzenia i nawilżenia. Inwazyjne zabiegi kosmetyczne, zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej należy rozpocząć dużo wcześniej, natomiast przez ostatni miesiąc przed ślubem ograniczyć się do delikatnych zabiegów nawilżających i odżywczych. Zadbana i nawilżona skóra dużo lepiej przyjmuje kosmetyki kolorowe, lepiej się trzymają oraz są mniej widoczne na twarzy. Należy zachować szczególna ostrożność w dziedzinie sztucznego opalania zarówno w solarium jak i opalania natryskowego czy przy użyciu samoopalaczy – powyższe mogą grozić trudnymi do usunięcia czy korekty zaczerwienieniem, plamami lub zaciekami na ciele i twarzy. Wyżej wymienione metody należy wypróbować dużo wcześniej i najlepiej pod okiem profesjonalistów.

Próbny makijaż ślubny pozwala wizażystce na perfekcyjny dobór kosmetyków do makijażu pod względem kolorystyki oraz właściwości pielęgnacyjnych. Daje to duże poczucie komfortu i spokoju obu stronom, zarówno Pani Młodej jak i osobie wykonującej makijaż ślubny.  Próbne wykonanie makijażu ślubnego pozwala na sprawdzenie czy osoba malowana nie wykazuje nadwrażliwości na zastosowane kosmetyki – to bardzo ważny aspekt próbnego makijażu ślubnego. Podczas próbnego makijażu ślubnego wskazane jest sfotografowanie przyszłej Panny Młodej. Pomaga to wyciągnąć wnioski na temat mocy makijażu ślubnego czy pożądanych akcentów oraz dokonania korekt tak aby w dniu ślubu makijaż był perfekcyjny.

Przygotowana wcześniej profesjonalnie pod względem pielęgnacji skóra twarzy, powinna być w dniu ślubu przed nałożeniem makijażu, potraktowana odpowiednim tonikiem do twarzy w celu nadania odpowiedniego odczynu pH. Następnie nakładamy odpowiednią bazę pod makijaż, która będzie zapobiegała świeceniu się skóry oraz spowoduje lepszą przyczepność podkładu. Kardynalnym elementem jest dobór podkładu do rodzaju i koloru skóry, rozświetlenie centrum twarzy i zagłębień pod okiem oraz korekta ewentualnych przebarwień przy użyciu specjalnych kamuflaży, trwałych a zarazem mało widocznych czyli takich najwyższej jakości. Odpowiedni na tę okoliczność jest profesjonalny puder fiksujący wodoodporny wysokiej jakości – mało widoczny na skórze. Potem przechodzimy do modelunku twarzy przy użyciu pudrów brązujących, rozświetlających oraz różu. Podkreślamy pięknie brwi cieniem lub kredką oraz wykonujemy makijaż oka – dla każdej kobiety to inne kolory i akcenty na powiece. Efektem powinno być pięknie powiększone, wyraźne ale lekkie i częściowo rozświetlone oko. Kolor cieni powinien wydobywać i wzmacniać kolor tęczówki. Makijaż oka jest bardzo ważną częścią makijażu ślubnego. Makijaż ten powinien wyglądać świetnie zarówno w świetle dziennym jak i wieczorem oraz na fotografii i przetrwać w niezmienionej formie próbę łez oraz całonocnej zabawy. Makijaż ust powinien być również jak najbardziej trwały ale robić jednocześnie naturalne wrażenie i nie wysuszać skóry ust. Całość makijażu wspaniale utrwalają profesjonalne fiksatywy w sprayu. http://slubcafe.pl/artykuly/jaki-powinien-byc-makijaz-slubny-20.html

W tym wyjątkowym dniu powinniście Państwo czuć się komfortowo, dlatego warto odłożyć na później ryzykowne eksperymenty kosmetyczne i fryzjerskie. Warto w sposób szczególny zadbać o włosy, aby były lśniące i zdrowe, miały odpowiedni kolor i linię oraz dobrze się układały, tak aby fryzura ślubna prezentowała się znakomicie i naturalnie – dodawała nowożeńcom blasku i świeżości.

Warto szukać inspiracji dotyczących oprawy ślubnej w prasie fachowej NaszSlub.pl, SlubCafe.pl lub odwiedzając targi ślubne, które są przygotowywane przez różnych organizatorów kilka razy w roku http://www.targislubne.com/

Wysoki poziom usług w Pracowni makijażu i stylizacji, wynikający z dobrego przygotowania zawodowego oraz wieloletniego doświadczenia, jest gwarancją Państwa doskonałego wyglądu w tym ważnym i wyjątkowym dniu.

W mojej kameralnej pracowni, której atmosfera sprzyja nawiązywaniu dobrego, indywidualnego kontaktu z Państwem, wykonuję piękne trwałe makijaże dostosowane do typu urody, stylu sukni i dodatków. Wykonuję również fryzury ślubne oraz udzielam porad stylistycznych. Zakres usług obejmuje również korektę twarzy do fotografii Pana Młodego, próbne wykonanie makijażu i fryzury oraz dojazd w dniu ślubu do Państwa Młodych (dotyczy Warszawy i okolic). Współpracuję z wizażystami i fryzjerami oraz fotografami specjalizującymi się w tematyce ślubnej.

Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe to między innymi kreowanie wyglądu modelek i aktorów do sesji zdjęciowych, filmu i reklamy oraz szkolenie przyszłych wizażystów i charakteryzatorów. Używam w pracy wysokiej jakości profesjonalnych materiałów co powoduje naturalne i zarazem trwałe efekty. Moje stylizacje, zarówno makijaże jak i fryzury, cechuje harmonia, perfekcja i wyjątkowość.

Zaufajcie nam Państwo a Wasz wygląd i samopoczucie w tym wyjątkowym, wspaniałym dniu będą równie wspaniałe!